Začal semestr, pro některé jde o první semestr na vysoké škole. Nové prostředí, noví lidé kolem a úplně jiný přístup ke studiu, než který znáte. Už jenom ta skutečnost, že se pohybujete v kampusu školy, kterou navštěvuje bezmála 20 tisíc studentů (přitom největší střední škola v ČR má méně než desetinu studentů). Až se z toho občas točí hlava.  

Možná jste v posledních týdnech a měsících pocítili takový svíravý pocit kolem žaludku. Nebo jste měli dlouhou noc, kdy vám hlavou vířila neskutečná spousta myšlenek, a z toho hukotu prostě nešlo usnout.  

Myšlenky jako: 

 „Co tu sakra dělám? Jak to mám zmáknout? Moji spolužáci jsou uplně jinde a já? “ 

„Co vlastně s tim oborem budu dělat? Je to vůbec pro mě? Má to nějakou budoucnost?“ 

A ke všemu je tu ještě známý fakt, že více jak 45 % studentů školu nedokončí! /Důvodů proč odchází je hodně, ale pro zvědavce se dají najít ve výroční zprávě univerzity a na webu je na toto téma hodně článků/

Nejistota na každém kroku. Prostě mazec! 

Je důležité říct, že to není nic špatného a ani neobvyklého. Ale je lepší mít nějakou podporu a pomoc, a proto přicházíme s pilotním a testovacím programem 

Destination: Graduation – aneb IKEA manuál pro začínajícího studenta

Soubor přednášek, které by si prvnák neměl necaht ujít – uložte si do kalendářů – míst není tolik, kolik bychom si přály.

STŘEDA 11. 10. 17:30 – 19:00 v posluchárně AI na FAPPZ (mapa ZDE – posluchárna je poblíž kantýnyManuál k vysoké škole – PROČ, CO A JAK, abyste vytěžili maximum Interaktivní přednáška, workshop – můžeme tomu říkat, jak chceme. Co jsou důležité aspekty studia na VŠ? Že to nejsou jen vědomosti čerpané ze skript a dovednosti ze cvičení, napadne skoro každého. Ale co všechno mi studium může nabídnout? Jak nahlížet na náročné situace a jak to celé souvisí s budoucí kariérou??? Přizpůsobení se životu na VŠ, rozvoj přenositelných kompetencí, chaos jako přítel, náhodné a neplánované události jako velká součást osobního růstu (extra přednášky, stáže, praxe), sociální vazby a jejich důležitost (spolky, kalby, pivka)? Přednášející: Přemysl Gubani, Richard Nevšímal?  V závěru panelová diskuse s „úspěšnými studenty ČZU“ – součástí programu bude i panelová diskuse „přátelské posezení“ s několika úspěšnými studenty (IZUN, senát), kteří nasídlí své zážitky a zkušenosti z prvních let studia na VŠ.REGISTRACE NA EVENT ZDE
ČTVRTEK 12. 10. 18:00 – 19:30 ONLINE MS TEAMSPŘEDNÁŠKA TIME MANAGEMENT (plánování a organizace)V kurzu si vytvoříte svůj jedinečný systém, který vám bude pomáhat s plánováním a produktivitou. Už nebudete nic dohánět na poslední chvíli, mít ve všem zmatek a být ve stresu. Naučíte se dostat svůj život pod kontrolu a být daleko produktivnější.Přednášející: Honza KohutREGISTRACE NA EVENT ZDE
STŘEDA 18.10. OD 17:30 do 19:00 v posluchárně AI na FAPPZ (mapa ZDE – posluchárna je poblíž kantýny)
PŘEDNÁŠKA Jak na ChatGPTUmělá inteligence (AI) je budoucnost! Nemá cenu studentům zakázat její používání, naopak bychom je měli naučit, jak s AI efektivně pracovat.
Umělá inteligence představuje pro studenty ohromnou příležitost, jak si usnadnit studium a ušetřit hromadu času.
Na workshopu studenty inspiruji desítkami nápadů, jak používat různá AI řešení, a zejména pak ChatGPT ve svůj prospěch. Ale především studenty naučím, jak s ChatGPT správně pracovat, aby z tohoto úžasného nástroje dostali maximum.
Pokud jste si už s ChatGPT „hráli“, víte, že některé odpovědi jsou špatné, divné anebo moc obecné. Na workshopu se studenti naučí, jak efektivně zadávat „prompty“, aby je AI lépe pochopila a poskytla jim co nejkvalitnější výstupy. Na workshopu nezapomínám ani na zdůraznění rizik a omezení spojených s používání jakéhokoliv nástroje umělé inteligence.Přednášející: Honza Kohut
REGISTRACE NA EVENT ZDE
STŘEDA 25. 10. OD 18:00 do 19:30 v online MS Teams
PŘEDNÁŠKA Jak si dělat kvalitní a zapamatovatelné poznámkyPsaní poznámek je jednou z nejoblíbenějších metod učení. Bohužel většina lidí se při dělání poznámek dopouští velké spousty chyb, které mají za následek horší zapamatování a porozumění studované látce.
Na workshopu se dozvíte, jak si psát poznámky efektivněji, aby vám toho zůstalo více v paměti a měli jste kvalitní studijní materiál, ze kterého se posléze můžete učit.
Rovněž vás naučím pracovat s moderními nástroji pro tvorbu poznámek jako je například RemNote, Notion, Obsidian nebo OrgPad. Tradiční programy jako je Word nebo Google Docs totiž nejsou pro psaní poznámek zrovna ideální.
Přednáší Jan Kohut
 
REGISTRACE NA EVENT ZDEPS: link vám přijde do mailu v den konání programu

Po registraci vám budeme držet jedno ze 140 míst, tak si to uložte do kalendářů. Pokud nebudete moci dorazit, tak jde místo v systému zrušit a tím dáte možnost jiným, aby se programů zúčastnili. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

LINKA DŮVĚRY CKI

+420 284 016 666

CRISIS CENTER HOTLINE
TELEPHONE CRISIS HELP

Psychiatrická nemocnice Bohnice – krizová pomoc

 

Napiš nám na poradenstvi@czu.cz a rádi tě zapojíme